Business and Marketing Development Strategies Consultancy

The best way to reach target markets and customers

With our business, relationship, communication and market development strategies services, we are ready with our Solution Partners, each of whom has many years of knowledge, experience and

experience in their field, to help businesses and organisations reach their goals with the most robust and rational methods!

Our Services

Our Services

group of people using laptop computer

Corporate Check-Up

Corporate CHECK-UP Services, the status of enterprises in all application and management processes from technological infrastructure to human resources, from export targets to financial instruments, from marketing, promotion, sales and channel management they have followed so far are determined and reported through systematic studies carried out together with company managers and our experts. Improvement and development areas are identified in the report.

More
man sitting in front of table

Sales Management Consulting

If you want to deliver your products and services to a wider audience in a larger market, the way to sell is to sell benefits. Because in order to increase your market share, you first need to increase your share of heart. ​

Find out
person working on blue and white paper on board

Strategic Business Consulting

We clarify your future vision, update your corporate culture and way of doing business, and strengthen your reputation on the way to becoming a smart business with an identity in line with global goals.

More

Reliable and smart way to reach 

target markets and customers!


Expert Experience

​Our solution partners with management experience, business experience and know-how provide consultancy services. 
shares with companies in the most up-to-date and efficient way. 


Mentoring

​Our solution partners with management experience, business experience and know-how provide consulting services. 
with companies in the most up-to-date and efficient way.
 


Market Analysis

​Our solution partners with management experience, business experience and know-how provide consulting services. 
with companies in the most up-to-date and efficient way.
 

25
Years of Experience
15
Expert Staff
256
Completed Project
5
International Project

TURN-KEY SOLUTION

We offer turnkey services by anticipating the needs and demands of the companies we serve.

worms eye view of building during daytime

Misyonumuz

Türkiye pazarında varlığını sürdürmek, uzun ömürlü olmak, kurumsallaşma yolunda ilerlemek isteyen Yarının Büyük İşletmelerine ışık tutmak ve rehber olmak varlık nedenimiz.

Coğrafi stratejik konumu, yer altı ve yer üstü kaynakları, tarihi ve kültürel zenginlikleri, dinamik genç nüfusu ve Batılı iş yapış tarzını benimsemiş şirketler ve kuruluşları ile Türkiye’ye, toplumun yaşam kalitesine, ekonomiye değer katacak işletmelere destek vermeyi bir görev olarak görüyoruz.  

closeup photo of silver iMac

Vizyonumuz

Küresel ölçekte her şeyin dijitalleştiği, nesnelerin birbirleriyle konuştuğu, algoritmaların tüm iş süreçlerinde standartları belirlediği bir çağda, işletmeleri her gün tekrarlanan rutin ve zaman alan işlerden kurtaracağız. 

Böylelikle şirket yönetimlerinin asıl faaliyetlerine ve öncelikli konulara odaklanmalarına, daha çok inovatif ürün ve hizmet tasarımı yapmalarına, işlerini geliştirmelerine, pazar paylarını artırmalarına ve sağlıklı büyümelerine yön veren lider bir ekip olacağız.

person standing near the stairs

Kurumsal Degerlerimiz

İş hayatında birlikte çalıştığımız profesyoneller ve işletme yöneticilerine ne düşündüğümüzü ve ne önerdiğimizi daima kendi içimizde sorgularız. Onlar için yaptıklarımızın etki, maliyet ve kazanç olarak ne kadar gerçekçi ve ne kadar faydalı olduğunu ölçümlemek temel ilkelerimizdendir. 

Müşterilerimiz, paydaşlarımız, çalışanlarımız ve ekosistemimiz içinde iş, ilişki ve iletişim içinde olduğumuz tüm kesimlere karşı sergilediğimiz Dürüst, Tutarlı, Kararlı ve Dengeli duruşumuzu her koşulda sürdürmeyi tüm ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ ile birlikte değişmez ilke olarak kabul ederiz.

Referanslarımız

YAVUZCANYAZICI liderliğinde yaklaşık 30 yıldır gerek şirketlerin bünyelerinde, gerekse hizmet ajanslarda 
çok farklı sektörlere hizmet verirken edindiğimiz deneyimler, sunduğumuz iş, ilişki, iletişim ve pazar geliştirme 
yönetimlerimizle rekabet avantajı kazandırdığımız sektörler ve şirketlerden bazıları...

Dinamik Snippet'iniz burada görüntülenir... Bu ileti, kullanılacak bir filtre ve şablon sağlamadığınız için görüntülenir.